به گزارش سپیدپوش، یکی ازنگرانی‌های جدی خانواده‌ها و مادران، سالم ماندن جنین در برابر تابش های الکترومغناطیس خارج از حد استاندارد است. موضوعی که در دنیای مدرن امروزه تحت عنوان بهداشت الکترومغناطیسی، و به منظور حفاظت بدن از تشعشعات و امواج خطرناک به آن پرداحته می‌شود. و خوشبختانه در این حوزه ایران جزء ۳ کشور برتر در تولید محصولات و تجهیزات پزشکی و درمانی در این حوزه است، صنعت و دانش جدیدی که علی‌رغم نوپا بودنش در کشور، توانسته است براحتی رقبا خارجی را شکست دهد اما برای ادامه مسیر به حمایت دولت و مسئولین نیازمند است. شاید یکی از دلایل کم توجهی مسئولین و سرمایه‌گذاران ناشناخته بودن این حوزه مهم از بهداشت برای جامعه است.

طبق گفته احمدی، رئیس هیئت مدیره تنها شرکت تولید کننده این نوع محصولات پزشکی و درمانی، تکنولوژی نانو که در ایران برای تولید بکار گرفته می‌شود از دو کشور آمریکا و کانادا پیشرفته تر است و طبق نتایج آزمایشاتی که در لابراتورهای معتبر صورت گرفته است از نظر ایمنی بالاتر از محصولات مشابه است و در صورت حمایت از طرف مسئولین، قابلیت ورود به بازارهای جهانی را داراست.

وی تاثیر حضور و معرفی شرکت و محصولات آن در نمایشگاه های بین المللی را بالا خواند و با اشاره به اهمیت برقراری ارتباط با سایر کشورها به خصوص کشورهای منطقه عنوان کرد: این ارتباطات نه تنها می‌تواند دری برای ورود محصولات به بازارهای جهانی باشد بلکه در حوزه دانش و تبادل علم و تکنولوژی تاثیرات مثبت زیادی خواهد داشت.

احمدی با اشاره به فضای سیاسی اخیر درباره پیشرفت کشور در زمینه فن آوری نانو و استفاده از آن در تولید محصولات مختلف گفت: جدای از بازار داغ سیاسی این روزها، از نظر علمی و ارتقا سطح دانش پیشرفت درصد داشتیم، البته باید متذکر شوم که در دولت قبل نیز ایران جایگاه مطلوبی در این بخش داشت اما خوشبختانه با تلاش فعالان این عرصه در سال‌های اخیر، توانستیم کشورهای قوی مانند ژاپن را پشت سر بگذاریم و به مقام پنجم در سطح جهان دست پیدا کنیم؛ اما در عمل هنوز به جایگاهی که شایسته ایران باشد نرسیده‌ایم و در حوزه تولید محصول نیاز به تلاش و فعالیت بیشتر حس می‌شود.

به گفته این کارشناس ارتوپدی فنی، در این حوزه از نظر داشتن فن‌آوری و اطلاعات مشکل و مانعی وجود ندارد اما در زمینه های اطلاع رسانی، تبلیغ و فرهنگ‌سازی و نیز تامین اعتبارات و مسائل مالی و سرمایه‌گذار مشکلات زیادی وجود دارد که باید با کمک مسئولین و رسانه‌ها این مشکلات را برطرف کرد.

وی معضل دیگر تولید محصولات این چنینی در داخل کشور را بحث قاچاق و نیز تولید و واردات محصولات مشابه اما کیفیت پایین معرفی کرد و گفت:گاهی یک محصول اینقدر در داخل ضعیف می‌شود که دیگر توان حضور در میادین جهانی را ندارد به عنوان مثال تولید داخلی جوراب‌های تقلبی نانو اصلی ترین عامل شکست در ورود این محصول به بازارهای جهانی بود و در مرحله بعد واردات محصولات خارجی؛ وخوشبختانه زمزمه‌ها و برنامه‌های حمایتی از تولیدکنندگان هم در زمینه جلوگیری از قاچاق و مصادیق قاچاق و هم در حمایت برای ورود به بازارهای جهانی در حال انجام است که از آن جمله تدوین بسته حمایتی تجهیزات پزشکی است که در صورت اجرایی شدن کمک زیادی به صاردات در این حوزه می‌کند.

نوشتن نظر :

*

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

1393© تمامی حقوق وب سایت متعلق به کلینیک آشیل می باشد

طراحی و توسعه وب سایت توسط گروه ارتباط تصویری زگوند